Lütfen Dikkat! Bu hizmet şuan aktif değildir. Aktif olduğunda sitemizin ana sayfasında ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşılacaktır.

Antalya Cankurtaran Kursu

Antalya cankurtaran kursu sayesinde siz de bronz, gümüş ve altın cankurtaran belgesi edinebilirsiniz. AquaWave sizlere bir çok iş imkanı sunuyor. Antalya’nın en çok tercih edilen cankurtaranlık kursana hemen kaydını yaptır!

Tarihi, turistik ve kültürel değerleri kapsamında Türkiye’nin en önemli destinasyonlarından olan Antalya, Türkiye’deki toplam 5 yıldızlı otellerin %70’ine sahip. Bu özelliği de ziyaretçilerin turistik açıdan her türlü talepte bulunabileceğine en önemli işaret. Antalya’da bir tatil söz konusu olduğunda direkt olarak suyun tadını çıkarmak ön planda olduğu için, çeşitli hizmetler de bu şekilde ortaya çıkıyor. Cankurtaranlık da bu mesleklerden bir tanesi. Her geçen gün artan turist ve tesis sayısı göz önünde bulundurulursa, oldukça dikkat çekici bir meslek. İşte biz de AquaWave olarak, Antalya cankurtaran kursu sayesinde size cankurtaranlık mesleğini yapma fırsatı sunuyoruz. Şimdi cankurtaranlık hakkında pek çok detaydan söz edeceğiz.

Cankurtaran Nasıl Olunur?

Cankurtaran Nasıl Olunur

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), havuzu olan tüm tesislerde cankurtaran bulundurma zorunluluğu getirmiştir. Bu nedenle bir tesisin havuzu olmasına karşın tesiste cankurtaran yoksa, şikayet halince inceleme yapılacaktır. Son dönemde giderek artan boğulma vakaları karşısında bu son derece önemli bir önlem olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu kadar önemli bir meslek olan cankurtaranlık için neler yapılması gerekir? Meslek hakkında çeşitli detaylardan bahsedelim.

 • Cankurtaran olmak için Bronz ya da Gümüş Cankurtaranlık Sertifikası almanız gerekir. Altın Cankurtaranlık Sertifikası ise cankurtaranlık eğitimi için gereklidir.
 • Eğitimler teorik ve pratik adımlardan oluşmakta olup, kurslar ortalama 3 ila 4 gün sürmektedir.
 • Deniz, göl ya da havuzlarda cankurtaran olmak için, ilgili kategorideki cankurtaran kursunu almalısınız.
 • TSSF bünyesine dahil olan cankurtaranlık kurslarından bir tanesine kaydınızı yaptırarak, süreci başlatmanız gerekmektedir.
 • Cankurtaran olmak için gerekli şartlara sahip olmalı, kurs ücretini de ödeyerek süreci tamamlamalısınız.

Yukarıda da görüldüğü üzere çeşitli adımlardan geçen kişiler, eğitim sürecini başarıyla tamamladıklarında cankurtaran olabilirler. Cankurtaran kursu Antalya için son derece önemli bir meslek olduğundan, Antalya’nın pek çok noktasında bu tür kurslara rastlamak mümkün. Ancak tercih ettiğiniz kurs aldığınız eğitimi etkileyeceğinden, doğru bir tercih yapmanız oldukça önemlidir.

Cankurtaran Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Antalya Cankurtaran Kursu

Sertifikalı cankurtaran olmak ve tesislerde bu mesleği icra etmek için, öncelikle cankurtaran kurslarına gidip, eğitim alarak, cankurtaran sertifikasına sahip olmanız gerekir. Tabii ki Antalya cankurtaran kursu bunu size tüm profesyonelliği ile sağlıyor. Ancak sahip olmanız gereken bazı nitelikler var. Şimdi size bunlardan bahsedelim.

 • 18 yaşını doldurmuş olmak (19 yaşından gün almak),
 • En az ilköğretim mezunu olmak,
 • İyi derecede yüzme bilmek (herhangi bir destek olmadan yüzebilmek ve suda kalabilmek),
 • Cankurtaran olmaya engel herhangi bir sağlık sorununa sahip olmamak ve
 • Gümüş cankurtaran sertifikası alınacaksa, bronz cankurtaran sertifikasına sahip olmak, cankurtaran kursuna katılmak ve sertifikayı alabilmek için gerekli şartlar arasında yer almaktadır.

Siz de cankurtaran olup, bu mesleği çeşitli tesislerde, kurum ya da kuruluşlarda gerçekleştirmek isterseniz, AquaWave’in Antalya cankurtaran kursu fırsatından yararlanabilirsiniz. Ayrıca AquaWave, bronz, gümüş ve altın cankurtaran sertifikası verebilen bir kurum olduğundan, sahip olmak istediğiniz cankurtaranlık sertifikası için bizi tercih edebilirsiniz.

Antalya cankurtaran kursu hizmetimizden faydalanmak için ayrıntılı bilgi alın!

Uyguladığımız eğitimleri incelemek ve ücretsiz ders çekilişlerine katılmak için bizi takip edin!

Antalya Bronz Cankurtaran Kursu

Bir tesiste havuz var ve bu havuz aktif şekilde kullanılıyorsa, tesisin mutlaka bir cankurtaran bulundurması gerekir. Cankurtaran bulundurması gerekirken bunu yapmayan tesisler cezai uygulamalar ile karşı karşıya kalacaktır. İşte bronz cankurtaranlık da 5 metreden derin olmayan havuzlar için geçerlidir. Ortalama 3 gün süren bronz cankurtaran kursu sayesinde 5 metreden derin olmayan havuzlarda cankurtaranlık gerçekleştirebileceksiniz. Kursa katılmak için genel niteliklere sahip olmanız gerektiğini de unutmayınız.

Antalya Gümüş Cankurtaran Kursu

5 metrenin üzerindeki havuzlar, göller ve denizlerde cankurtaranlık yapmak istiyorsanız, o halde gümüş cankurtaran sertifikası tam size göre. Bu şekilde TSSF onaylı sertifika sahibi olacak, cankurtaranlık mesleğini profesyonel şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Gümüş cankurtaran olabilmek için temel şartları da taşımanız gerekiyor. Bunlardan en önemlisi, bronz cankurtaran sertifikasına sahip olmak. Sonrasında diğer niteliklere de sahipseniz, ortalama 3 gün süren gümüş cankurtaran kursuna başlayabilirsiniz.

Antalya Altın Cankurtaran Kursu

Cankurtaranlık konusunda tecrübelerinizi sergilemek, daha fazla tecrübe kazanmak ve tüplü dalış gibi uzmanlık alanlarında faaliyet göstermek istiyorsanız, o halde ihtiyacınız olan altın cankurtaran sertifikası olacaktır. Bu sertifikayı almak için gümüş cankurtaran sertifikasına sahip olmak, ilk gerekliliğinizdir. Sonrasında 4 gün süren altın cankurtaran kursuna katılacak ve sertifikanızı alabileceksiniz. Kurs sürecinde başarılı olursanız; eğitim verebilecek, daha etkili faaliyetler gerçekleştirebilecek ve tecrübelerinizi aktarma şansına sahip olacaksınız.

Antalya Cankurtaran Kursu Fiyatları

Cankurtaran kursu antalya

Turistik çekicilikleri çok fazla olan bir destinasyon olarak dikkat çeken Antalya, her milliyetten turistin en çok ziyaret etmek istediği noktalar arasında. Deniz-Kum-Güneş tutkunları için her türlü ayrıcalığı içerisinde barındırdığından, bu özellik yerli ve yabancı turistlerin bir hayli dikkatini çekiyor. Deniz-Kum-Güneş söz konusu olunca da cankurtaranlık oldukça önemli. İşte AquaWave de size Antalya cankurtaran kursu hizmetleri sunarak, cankurtaranlık mesleğine adım atabilmenizi sağlıyor. Peki, Antalya cankurtaran kursu fiyatı ne kadar? Fiyatlar neye göre belirleniyor? Cankurtaran sertifikası türü, fiyatları etkileyen temel faktördür.

Bronz, gümüş ya da altın cankurtaran sertifikası alacaksanız, AquaWave buna göre size uygun bir fiyat veriyor ve kurslar ilgili tarihlerde başlatılmış oluyor. Ayrıca üç grup için de eğitim verdiğimizden, bizden her bir sertifika için kurs alma şansına sahipsiniz.

Antalya Cankurtaran Kursu: AquaWave

Deneyimli eğitmenleri, üstün teknolojiye sahip kurs olanakları ve profesyonel süreç yönetimi sayesinde dikkat çekici bir konumda olan AquaWave, cankurtaranlık mesleğini icra etmek isteyenler için son derece önemli. Peki, cankurtaran kursu Antalya için bu kadar önemli ise neden AquaWave’i tercih etmelisiniz?

 • Uzun yılların getirdiği tecrübe,
 • Alanında uzman, eğitimli eğitmenler,
 • Profesyonel kurs süreci,
 • Teknolojik ekipmanlar ve
 • Uygun fiyat avantajı sayesinde, siz de cankurtaranlık eğitimini en etkili şekilde alabileceksiniz.

AquaWave, disiplini, profesyonelliği ve üst düzey eğitim anlayışı sayesinde Antalya’nın sayılı cankurtaran kurslarından bir tanesidir. Bu nedenle Antalya cankurtaran kursu için siz de en doğru adres olan AquaWave’i tercih edebilirsiniz. Bunun için hemen bizimle iletişime geçin ve süreçleri öğrenerek, hemen sertifikanızı alın.

Sıkça Sorulan Sorular

Cankurtaran Kursu Ne Kadar Sürüyor?

Bronz ve gümüş cankurtaran eğitimlerinin süresi ortalama 3 gündür. Altın cankurtaran eğitimleri ise 4 günden oluşmaktadır. Eğitimlerin büyük bölümü teorik süreçlerden oluşurken, daha küçük bölümü pratik süreçleri içermektedir.

Cankurtaran Belgesi Nasıl Alınır?

Belge/sertifika alınması için öncelikle kursa kaydolmak ve eğitim sürecini başarıyla tamamlamak gerekir. Ancak bunun dışında bazı genel şartlar var. Bunlar; 19 yaşından gün almış olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, sağlık konusunda engel teşkil edecek bir durumun olmaması şeklinde özetlenebilir.

Kaç Yaşında Cankurtaran Olunur?

Cankurtaran olmak için gerekli olan yaş sınırı 19’dur. Yani 18 yaşını tamamlamış olup, 19 yaşından gün almak, cankurtaran olmak için temel şarttır. Aksi durumda eğitimlere katılamazsınız.

Cankurtaran Kursu Nereden Alınır?

İnsanların hayatlarını kurtarmak için görevli olan cankurtaranlar, havuz bulunan tüm tesislerde yer almak durumundadır. Bunun için her ilde cankurtaran kurslarına katılmak mümkün. Ancak Antalya’da cankurtaran kursu ile eğitim veren AquaWave bilinçli, eğitimli ve deneyimli eğitmenleri sayesinde, cankurtaranlığı en ince ayrıntısına kadar kavrama imkanı sunacaktır.

AquaWave

Çocuk ve yetişkinler için dört mevsim spor branşlarıyla alakalı eğitim ve sertifika veren kuruluştur. Alanında uzman, sertifikalı eğitmenlerle çalışır. Antalya ilinde hizmet vermektedir.

Yardımcılar

Blog

Sık Sorulan Sorular

Adres

Antalya / Merkez